Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi

Sulu yemek dediğimizde aklınıza ilk gelen etli kuru fasulye yemeği kimsenin vazgeçemediği bir lezzet her gün olsa her gün yiyebileceğiniz fantastik bir yemek

Yemek Tarifleri 01.08.2020, 20:19 01.08.2020, 22:52 Özgür Arslan
Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi

Etli kuru fasulye yemeği bu yemek bir harika dostum herkesin vazgeçemediği tartışmasız kuru fasulye yemeğidir. Bir de kuru fasulye yemeğine et eklerseniz lezzet patlaması yaratırsınız. O etin güzelliği içindeki suyu insanı bitiriyor. Etli kuru fasulye yemeğinin birde yanına karışık turşu korsanız ikili kombin yapmış olursunuz. Baharatlları eklemeyide unutmayın ayranıda aldınız mı etli kuru fasulye yemeğini yemek için hazırsınız demektir. O zaman güzelim etli kuru fasulye yemeği tarifine geçebiliriz. 

KAÇ KİŞİLİK HAZIRLAMA SÜRESİ PİŞİRME SÜRESİ
6 30 DAKİKA 50 DAKİKA

Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi İçin Malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı kadar tereyağı
 • 1 yemek kaşığı kadar zetin yağı
 • 200 gram kuşbaşı et (kuzu eti)
 • 500 gram kuru fasulye (önceden ıslatılıp bir gece bekletilmiş)
 • 2 adet kuru soğan (büyük boy)
 • 1 yemek kaşığı kadar domates salçası
 • Yarım yemek kaşığı kadar biber salçası
 • 3.5 su bardağı kadar sıcak su
 • 1 çay kaşığı kadar tuz

Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi Önerisi

Düdüklü tencere marka ve kalitesine göre pişirme sürelerinde değişiklik gözlemleyebilirsiniz.

Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi Pişirme Önerisi

Yemek suyunu çektiğinde ek olarak sıcak su eklemesi yaparak daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Yoğun bir tat içinde tatlı kaşı kadar bal ilavesi yapabilirsiniz.

Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. 2 adet büyük boy kuru soğanlarımızı küçük parça olacak şekilde güzelce doğruyoruz. Zeytinyağı ve Tereyağımızı düdüklü tenceremizde kızartıyoruz.
 2. Doğramış olduğumuz soğanları kuşbaşı etlerimiz ile tencereye ekliyoruz.Tencereye eklediğimiz et ve soğanları renk alıp suyunu çekene kadar orta ateşte kavuruyoruz.
 3. Bir gece önceden suda beklettiğimiz kuru fasulye'yi suyunu süzüp güzelce kuruluyoruz. Biber salçası, domates salçası, tuz ve kuru fasulyeyi tencereye ekliyoruz.
 4. Dört parmamızı geçecek şekilde 3.5 su bardağı kadar sıcak su eklemesi yapıyoruz. Tenceremizin kapağını kapatıp 30 - 35 dakika pişirmeye bırakıyoruz.
 5. Pişirmiş Olduğumuz Etli kuru fasulye yemeğini sıcak bir şekilde servis ediyoruz. Afiyet Olsun.

Etli Kuru Fasulye Yemek Tarifi Servis Önerisi

Damak zevkinize göre baharat ve tuz ayarlamasını yaptıktan sonra isteğe bağlı olarak toz karabiber eklemesi yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)