Samsun Bafra’da "Samsun İçin Okuma Vakti" Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap etkinliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun Bafra’da "Samsun İçin Okuma Vakti" Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap etkinliği
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap" etkinliği kapsamında kitap toplama kampanyası başlattı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üç yıldır yürütülen "Samsun İçin Okuma Vakti" projesine daha kalıcı eserler vermek üzere Bafra Kaymakamlığı öncülüğünde kampanya başlattı.

Samsun Bafra Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kampsamında ilçe genelinde gezici kütüphaneler oluşturarak "Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap" "Okuduysan Paylaş" sloganı ile kampanya başlatıldı.

"Okuduysan Paylaş" sloganı ile başlatılan kitap toplama kampanyası Altınkaya Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenenlen toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yüksel Aydın "2017-2018 eğitim öğretim yılında başlatılan 'Samsun Okuma Vakti' projenin 3. yılında hedefimiz 1 milyon kitap toplamak dedi. İl genelinde 'Samsun Okuma Vakti' toplanan kitapların kütüphanelerimize kazandırma hedefi olduğunu kampanya kapsamında 'Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap', 'Okuduysan Paylaş' diyor bu kampanyaya toplumumuzun her kesiminden bağış ve katılmasını bekliyoruz" dedi.

Bafra’da Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap etkinliği

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Genelde romandaki eserler beyaz perdeye aktarılır, onu en iyi orada göreceksiniz. Okuduğunuz bir romanın filimini seyrettiğiniz zaman kitabın ne kadar derin olduğunu fark edeceksiniz. Kitabın çok ciddi derinliği var. Öğrenciler kitap okumak için bahane aramasınlar çünkü en çok okumaya vakit bulacakları zaman okul okurken. Lisede ve üniversitede okurken kendi hayatımızda bunu fark ettik. Lisede ve üniversitede okuduğumuz kitabı normal hayatta okuyamadık. İşi bahane ettik, gücü bahane ettik ama okul zamanında o gürültünün içerisinde çok daha fazla kitap okuduk, onun zevkine vardık. Özellikle öğrenci kardeşlerime tavsiyem okul hayatınızda mutlaka değişik kitaplar okuyun. Kitap insanın ufkunu ve zekasını açıyor, anlama kabiliyetini geliştiriyor. O yüzden kitap okumak önemli” diye söyledi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise "Medeniyetimiz okumaya büyük bir önem verir. Ben ne öğrendim ise öğretmenlerimden öğrendim. Onları örnek aldım, rol model olarak onlarım gördüm. Onlar bize kitap okumayı öğretti. Biz büyük bir medeniyetiz. Varlığımız, belli bir vizyonumuz ve belli bir misyonumuz var. Bunu devam ettirebilmemiz için çok fazla kitap okuyup kendi kişisel gelişimizi sağlamamız gerekir. Onun için ulu önder Atatürk, geleceği, bu ülkeyi ve bu Cumhuriyeti siz gençlere emanet etti. Çünkü o biliyordu ki, gençler kendilerini daha çok geliştirecekler, daha çok okuyacaklar, onlara verilen misyonla Cumhuriyeti daha ileriye götüreceklerdir. Atalarımızın bizlerden bekledikleri bunlar. Çocuklarımızın da bizden istedikleri bunlar" ifadelerini kullandı.

Bafra’da Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap etkinliği

Toplantıda yapılan konuşmalar bittikten sonra protokol üyeleri ve bu kampanyaya katılan daire amirleri, öğrenciler, yanında getirdikleri kitapları bağış kutusuna atarak kampanyaya start verdiler.

1 Merkez kütüğhane, 1 gezici kütüphane, 100 mobil kütüphane, bin mini kütüphane ve 1 milyon kitap hedeflerinin olduğunu belirtildi.

Bafra’da Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap etkinliği

Bafra’da Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap etkinliği

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul Kasımpaşa'da korkunç cinayet: “Anne ben ölüyorum”Önceki Haber

İstanbul Kasımpaşa'da korkunç cinayet: “...

Kupaya veda eden Kırklarelispor’da Teknik Direktör Bilgin Erdem, üzülmeye gerek olmadığını ifade etti.Sonraki Haber

Kupaya veda eden Kırklarelispor’da Tekni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!