ODÜ Rektörü Akdoğan: Toplumun gelişmesi ve insanı en iyi şekil de yetiştirmek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ODÜ Rektörü Akdoğan: Toplumun gelişmesi ve insanı en iyi şekil de yetiştirmek
Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, bir insanı en iyi şekilde yetiştirmek ve toplumun gelişmesi eğitimin önemli olduğunu belirtti. "Yükseköğretim" kurumu olarak en önemli sorumluluğumuz olarak insanı en idel şekil de yetiştirmektir dedi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, "YÖK Kriterleri ve Stratejik Plan Işığında Kalite, Eğitim, Öğretim ve Bilimsel Araştırmaya Yönelik İstişare Toplantısı" yapıldı. 

Yapılan toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Kürşat Taştan "Yükseköğretimde Kalite, Akreditasyon Süreçleri, YÖK Kriterleri, Ordu Üniversitesinin Kalite Çalışmaları ve 2020-2024 Stratejik Planı" toplantı ile alakalı sunum başlıklarından sunum yaptı.

Eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma konulu başlıklarının toplantı öncesi konuşan Rektör Prof. Dr. Akdoğan “Bir toplumun gelişmesinin yolu eğitimden geçmektedir, insanı donanımlı hale getirmeden hiçbir şeyi tam teşekküllü ve mükemmel hale getiremezsiniz. Bundan dolayı insan faktörünü en ideal anlamda yetiştirmek, onu eğitmek, kendisi ve diğer insanlarla uyumlu bir şekilde yaşamasını sağlamak gereklidir. Yükseköğretim kurumları olarak bizlerin de en önemli sorumluklarından biri insanı en ideal manada yetiştirmektir" diye belirtti.

El ele vererek Üniversitemizi daha ileri taşıyacağız.

Rektör Ali Akdoğan, Üniversitemizin kurumsal gelişimine dikkat eden, demokratik, katılımcı paydaşların beklentilerine ve taleplerine karşı önemseyen bir eğitim kurumu olduğunu dile getirdi.

Akdoğan, “İmkanlarımız çerçevesinde Üniversitemizin her biriminin daha ileri seviyelere gelmesini arzu etmekteyiz. Bu da ancak eğitim ve özveri ile çalışan insanlar ile gerçekleştirilir. Ordu Üniversitesi 20 bin öğrenci ve bin 500’e yakın personeli ile güçlü bir üniversitedir. Akademik ve idari personelimiz ile el ele vererek gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızla Üniversitemizi daha ileri seviyelere taşıyacağımıza olan inancım tamdır" dedi.

Rektör yardımcıları, Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Prof. Dr. Niyazi Taşçı Fakülte Dekanları ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, Genel Sekreterler, V. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler ile akademik ve idari personeller Ceren Özdemir Konferans Salonunta toplantıya katılanlar arasındaydı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Afyon'da hemzemin geçitte bariyerleri kırıp geçmeye çalışırken tren çarptıÖnceki Haber

Afyon'da hemzemin geçitte bariyerleri kı...

Korona Virüsü Nedeni ile Ölen Kişi Sayısı 638'ya YükseldiSonraki Haber

Korona Virüsü Nedeni ile Ölen Kişi Sayıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!