Milyonlarca Öğretmen ve Öğrencilerin kullandığı Zoom uygulaması kullanıcılarına kötü haber!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milyonlarca Öğretmen ve Öğrencilerin kullandığı Zoom uygulaması kullanıcılarına kötü haber!
Abone ol
Korona salgını nedeniyle eğitime ara verilince birçok ülke uzaktan eğitime devam etti. Bu süreçte en çok kullanılan uygulama ise Zoom oldu. Milyonlarca öğretmen ve öğrencinin kullandığı Zoom ile ilgili çarpıcı iddialar gündeme geldi.

Singapur'da, çevrim içi eğitimde faydalanılan video konferans uygulaması href="https://www.sondakikahaberler.com.tr/haberleri/zoom" target="_blank" title="Zoom etiketli tüm içerik için tıklayınız">Zoom'un kullanımı, bilgisayar korsanlarının bir derse siber saldırı düzenlemesi sonrası durduruldu.

Bilgisayar korsanlarının "Zoombombing" adını verdiği saldırılar, Covid-19 salgını sebebiyle çevrim içi platformlar üzerinden yapılan toplantı, ders ve çeşitli görüşmelerin yaygınlaşması sonrası arttı.

Zoom uygulaması gerçekten de güvenilir mi?

Diğer yandan güvenlik açığı nedeniyle görüşmelerin ve ses kayıtlarının başkalarınca ele geçirilebildiği ortaya çıkınca New York'ta da 1 milyonu aşkın öğrencinin kullanacağı mobil uygulama Zoom'un kullanımı yasaklandı.

Şimdi ise Zoom bir dava ile gündemde. Zoom şirketinin hissedarlarından birisi olan Michael Drieu dolandırıcılık suçlaması ile şirkete dava açtı. Dava dosyasında uygulamanın uçtan uca şifreleme eksikliğinin, izinsiz veri paylaşımının ve belirli açıkların hissedarlar ile paylaşılmaması, üzerine bir de dolandırıcılık olaylarına alet olması suçlamaları yapılmış.

Milyonlarca bilgisayara ve telefona yüklenen Zoom uygulaması gerçekten de güvenilir mi?

Peki herkes neden bu uygulamayı indiriyor?

Siz onu kullanırken arka planda neler oluyor? Uygulama nasıl kullanılıyor? İşte dünyayı kasıp vuran uygulamanın perde arkası...

Uygulamanın günlük aktif kullanıcı sayısı, 2020 yılı yaşından Mart ortasında kadar %67 arttı. Şirketin piyasa değeri de 42 milyar dolara yükseldi. Son haftalarda da uygulama, Google App store'dan 50 milyondan fazla defa indirildi.

Kaynak:Nutuk

Abone ol
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milyonlarca kiracıyı ve ev sahibini ilgilendiren haber! Kiracıya ev sahibi kaç gün süre vermelidir?Önceki Haber

Milyonlarca kiracıyı ve ev sahibini ilgi...

Müjde Emekliye 500 TL Zam! Güncel Emekli Maaşları Ne Kadar Oldu?Sonraki Haber

Müjde Emekliye 500 TL Zam! Güncel Emekli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!