Korona Virüsüne rağmen ticaret devam ediyor.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Korona Virüsüne rağmen ticaret devam ediyor.
DİŞSİAD Başkanı Erkan Uçar, dünyayı korkutan korona virüsüne rağmen ticaretin devam ettiğini, önemli olan bu virüse karşı alınacak önlemlerin doğru alınmasını bilmemizin gerektiğini belirtti.

32 Karılımcı firma ile yüzde 100 patentli yerli üretim ürünler Türk dentel sektöründe bölgenin en büyük fuarı olan Dubai AEEDC 2020 ye damga vurdu. 

Bu yıl ikinci yapılan Türkiye'nin Dubai Başkonsolosu İlker Kılıç, ve DİŞSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Türk pavilyonun açılışını gerçekleştirdi.DİŞSİAD Başkanı Uçar: Korona Virüsüne rağmen ticaret devam ediyor

“Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Korona’ya rağmen ticaretimiz devam ediyor”

ünyayı tehdit eden ve korkutan korona virüsün, Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Burada dikkat edilmesi var olan enfeksiyondan korunmanın yollarını bilmek ve buna göre önlem almak olduğunu belirtti.

Dubai'de olumsuz yönde etkileyen bir tablo ile karşı karşıya kalmadık dedi.

Uçar, fuarda geçen yıla göre tek farkın maskeli insanların olduğunu dile getirdi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi korona virüsü ile alakalı bir bilgilendirme yapmıştı. Korona virüsü ile alakalı bilgilendirmeyi biz de üyelerimize yaptık.

Standlara dezenfenktanlar koyduk. 

Korona virüsün, fuarın katılımına baktığımızda Dubai'ye uğramadığını göreceksiniz. diye belirtti.

Ülkemiz önümüzdeki yılda daha güçlü temsil edilecek.

Uçar, geçtimiz sene ilk defa hayata geçirilen proje metrekare kapsamında bu yıl iki kat büyüdüğünü belirtti.Bu sene 22 firmamız Türk çadırında yerini alırken toplamda 32 Türk firması ticari anlamda katma değeri yüksek anlaşmalar yaptı. AEEDC, Türk dental sektörünün her yıl katlanarak ilgi çeken fuar haline geldi diye belirtti.

DİŞSİAD olarak fuar yönetimi ile sıkı bir pazarlık yaptık. Fiziksel koşullarımızın iyileştirilmesini talep ettiiğini bu talebin ise karşılık bulduğunu söyledi.

Fuar'da ülkemiz önümüde yıllarda daha güçlü şekilde temsil edilecek ve Türkiye'de yapılamaz ürünleri üretip dünya pazarına pazarlıyor diye sözlerine ekledi.

Hedefimiz 2023'te 1 Milyar Dolar hacmine yükselmek.

Ağız ve diş sağlığı ekipmanları hakkında bilgiler veren Uçar, yerlilik oranımız yüzde 25 seviyesinde, bu oranı 3 yıl içerisinde yüzde 40'a çıkarmayı planladıklarını sektörün şuanda ekonomik hacminin 500 milyon dolar olduğunu söyledi. Hedeflerinin 2023 yılında bu hacmi 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflerin arasında olduğunu bunu gerçekleştirecek potansiyele ve güce fazlası ile sahip olduğunu dile getirdi.

Üniversiteler ile iş birliği yaparak firmamız yerli patentli ürünler geliştiriyor. Katma değeri yüksek bu ürünleri dünya pazarında yerini alıyor dedi.

Hindistan Pazarında Yerimizi Alacağız

Uçar, önümüzde yıl 2021 de Türk dental sektörünün Hindistan pazarında olacaklarını, önümüzdeki yıl dental fuarını Hindistan'da Türk çadırı kuracaklarını belirtti.

DİŞSİAD Başkanı Uçar: Korona Virüsüne rağmen ticaret devam ediyor

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Ziya Selçuk: Ara Tatil OlmayacakÖnceki Haber

Bakan Ziya Selçuk: Ara Tatil Olmayacak

Başarılı Sanayi Kuruluşları Töreni'nde PHILSA'ya 2 ÖdülSonraki Haber

Başarılı Sanayi Kuruluşları Töreni'nde P...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!