Konut, tatil ve ihtiyaç kredisi alacaklar dikkat! Bankalar müjdeyi verdi! Finansman paketi geliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konut, tatil ve ihtiyaç kredisi alacaklar dikkat! Bankalar müjdeyi verdi! Finansman paketi geliyor
Abone ol
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni finansman paketinin devreye girmek üzere olduğunu ve 3’lü kredi paketleri kamu bankaları tarafından olduğunu açıkladı. Berat Albayrak normalleşme adımlarının ilki devreye girerken bu kapsamda kamu bankaları tarafından sunulacak olan kredi desteklerinden bahsetti. Bugün kamu bankaları tarafından açıklanması beklenen kredi paketleri üç farklı şekilde vatandaşlara sunuluyor. Sosyal ihtiyaç, konut ve tatil kredisi olmak üzere üç farklı şekilde vatandaşlara sunulacak olan bu kredi imkânları büyük ilgi görüyor. İşte merak edenler için haber hakkında diğer detaylar..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni finansman paketinin devreye girmek üzere olduğunu ve 3’lü kredi paketleri kamu bankaları tarafından olduğunu açıkladı. Berat Albayrak normalleşme adımlarının ilki devreye girerken bu kapsamda kamu bankaları tarafından sunulacak olan kredi desteklerinden bahsetti. Bugün kamu bankaları tarafından açıklanması beklenen kredi paketleri üç farklı şekilde vatandaşlara sunuluyor. Sosyal ihtiyaç, konut ve tatil kredisi olmak üzere üç farklı şekilde vatandaşlara sunulacak olan bu kredi imkânları büyük ilgi görüyor. İşte merak edenler için haber hakkında diğer detaylar..

Korona virüsle mücadele kapsamında ekonomiyi güçlendirmek adına yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda daha önceden Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini devreye sokan devlet şimdi de yeni bir adım daha atıyor. Atılan bu adımla birlikte hem vatandaşların rahatlamaları sağlanıyor hem de sektörlerde hareketliliğin olmasına öncülük ediliyor. Normalleşme sürecinde sağlanacak olan bu kredi imkânları vatandaşların rahatlamalarını sağlıyor.

Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar beraberinde normalleşme döneminin ilk adımının atılması bekleniyor. Bu paketler sayesinde vatandaşların tatilden, konut almaya ve ürünlerden mobilya almaya kadar birçok farklı alanda kullanabilecekleri krediler sağlanıyor. Bu kredilerin sağlanması ile birlikte vatandaşların hem sosyal ihtiyaçlarının karşılanması hem de ilgili sektörlerin bu sayede hareketlenmesi sağlanacak. Üç farklı şekilde verilecek olan bu krediler için kamu bankaları tarafından açıklama yapılması bekleniyor. İşte merak edenler için finansman paketine ilişkin detaylar..

emekli.jpg

Sosyal İhtiyaç Kredileri

İlk pakette yer alan sosyal ihtiyaç kredileri vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına gerekli olan finansmanın sağlanması için veriliyor. Bu destekteki en büyük amaç ise bir yandan vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karışlayabilmeleri bir diğer yandan da yerli üretim yapan sektörlerin desteklenmesi.

Yaşa Özel Tatil Kredileri

İkinci pakette yer alan yaşa özel tatil kredisi imkânı ise normalleşme sonrasında çalışan ve emekli vatandaşların tatil ve seyahat giderlerini karşılayabilmeleri adına veriliyor. Bu sayede hem vatandaşların tatil için gerekli finansmanı sağlamaları hem de turizmin hareketlenmesi amaçlanıyor.

Konut Kredileri

Orta gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmelerini sağlamak adına uzun vadede ve düşük faiz oranıyla konut kredisi verilmesi amaçlanıyor. Bu konut kredilerinin bu zamana kadarki en düşük faiz oranı ile verilmesi düşünülüyor.

16617.jpg

 

Abone ol
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
4d'li taşeron işçilere enflasyon zammı kaç lira? Yüzdelik dilimler belli oldu!Önceki Haber

4d'li taşeron işçilere enflasyon zammı k...

Memur ve emeklilere zam oranı ne kadar olacak? Temmuz ayı zam oranları belirlendi!Sonraki Haber

Memur ve emeklilere zam oranı ne kadar o...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!