İşkur'dan Anne Ve Anne Adaylarına 90 TL Harçlık!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İşkur'dan Anne Ve Anne Adaylarına 90 TL Harçlık!
Abone ol
İŞKUR tarafından anneler için ödenecek olan günlük 90 TL değerindeki harçlık almak için hangi şartlar geçerli olacak ve kimler alabilecek? İŞKUR tarafından verilen günlük 90 TL müjdesi sonunda geldi. İşte herkes tarafından büyük bir merak ile beklenmekte olan haberin detayları... İŞKUR istihdamı içerisinde yer alan ve bunu arttırma adına yer alan projelerin yanı sıra bir yandan da gerekli olan destek programları ile de öne çıkmayı başarıyor.

İŞKUR tarafından anneler için ödenecek olan günlük 90 TL değerindeki harçlık almak için hangi şartlar geçerli olacak ve kimler alabilecek? İŞKUR tarafından verilen günlük 90 TL müjdesi sonunda geldi. İşte herkes tarafından büyük bir merak ile beklenmekte olan haberin detayları... İŞKUR istihdamı içerisinde yer alan ve bunu arttırma adına  yer alan projelerin yanı sıra bir yandan da gerekli olan destek programları ile de öne çıkmayı başarıyor.

Gençlerden annelere, yaşlılardan bu noktada ihtiyaç sahiplerine, ya da engellilere gibi birçok vatandaşa İŞKUR üzerinden farklı programlar ile destek programları adı altında yardımlar sunuluyor. İŞKUR tarafından yapılan en büyük destek projelerinden bir tanesinin ise meslek kursları ile insanlara verilen bilgiler oluyor. Meslek kursları sayesinde binlerce sayıda insan beceri edinerek, iş edinme fırsatları elde ediyor.

İŞKUR tarafından yapılan son dönem projeleri arasında ise en çok öne çıkan yer alıyor. Bu proje kapsamı içerisinde yer alan durum ise anneler için günlük 90 TL değerinde bir harçlık kazanma fırsatlarının sunuluyor olması yer alıyor. Binlerce kişi böyle yapılan bir proje sayesinde hangi şartlar ile alma fırsatları olacak ve kimler alabilecek bunları araştırmaya başlıyor. İşte bu noktada merak edilen her şeye haberin devamında erişmek mümkün.

Devlet tarafından anneler için ödenen destek devam ediyor. Birçok farklı konuda destekler devam ediyor. Anneler bu noktada hangi destekten nasıl ve ne şartla yararlanabilir diye merak ediyor. İşte devlet tarafından anneler için verilen yardımlar... Birçok farklı programa katılarak toplam 2724 TL yardım alabilmek mümkün. Bu yardımlar ise;

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});1. Günde 90 TL Ödeme

Çocuk sahibi oldukları halde iş hayatlarına devam eden annelerin pek çoğu için bu yardım yapılır. İş başı eğitim programları içerisinde yer alan ve 2 ile 5 yaş arasında çocukları olan kadınlar için hem günlük 89,4 lira harçlık verilirken hem de aylık 400 TL değerinde bir bakım için destek ödeniyor.

2. Ayda 400 TL

Çocuk sahibi olmalarına rağmen iş hayatlarına girmek isteyen kadınlara destek adına ödenir. İŞKUR tarafından yapılan sanayi sektörü içerisinde olan meslekler adına düzenlenen iş başı eğitimleri içerisinde yer alan anne adaylarının 2 ile 5 yaşları arasında çocukları adına aylık bu ücret ödenir. İşi anneler öğrendikleri zaman da ayrı olarak bir ücret ödemesi yapılır.

3. Toplam 2724 TL Değerinde Ödeme

İş başı eğitimlerine katılanlar için hala 89.4 TL ödeniyor. Anne adayları bu sayede ayda toplam 26 gün üzerinden 2724 TL kazanmış oluyor. İş eğitimleri en fazla altı ay uygulanıyor ve bu süreçte anneler bu ücreti almaya devam ediyor

Bu içerik Nutuk.com.tr tarafından üretilmiştir

Abone ol
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Son dakika: Milyonlarca EYT'liye müjdeli haber! SGK Paylaştı.! Erken emeklilik için yapmanız gerekenÖnceki Haber

Son dakika: Milyonlarca EYT'liye müjdeli...

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat!Sonraki Haber

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!