Borsa da yatırımlar nasıl gerçekleşir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Borsa da yatırımlar nasıl gerçekleşir
Abone ol
Belli bir birikimiz mevcut ve borsa üzerinde bu birikiminizi değerlendirmek istiyorsunuz, lakin nereden başlayacağınız hakkında herhangi bir fikre sahip değilseniz doğru yerdesiniz.

Birikim yapabilmek için belli bir çaba gösterdiniz ve birikiminizin çöp olup kaybolmasını istemezsiniz. Bu yüzden borsa üzerinden yatırım yapmak istiyorsanız, borsa da yatırım nasıl yapılır sorusunu sormalı ve bilgi deneyim kazanmanız son derece önemlidir.

haberler.com.tr/haberleri/borsa" target="_blank" title="Borsa etiketli tüm içerik için tıklayınız">Borsa en iyi başlangıç yapabileceğiniz bilgi edinebileceğiniz ve deneyimle kazanç sağlayabileceğiniz bir kapı diyebiliriz. Hiç tanımamış olduğunuz bir şehre gitmiş olduğunuz zaman ne yaparsınız? Kendinize bir rehber tutarsınız veya gitmeyi planladığınız şehir için öncesinde bir araştırma yaparsınız. Borsa da aynı şekildedir. Ya öncesinde iyice araştırma yapmanız gerekiyor, yada bir uzman olan kişiden borsa hakkında bilgi almanız gerekiyor.

Bilgi almak için günümüz teknolojilerinin bizlere sunmuş olduğunu internet hizmetleri sayesinde artık bu tarz bilgilere sıklıkla ve kolayca bir şekilde yapmanızı mümkün kılmaktadır. Bilgi ve belirli bir deneyim kazandığınızı farz edelim. Borsa üzerinde alım veya satım yapaya başlamak için öncelikle borsaya giriş yapmanız gerekiyor.

Aracı kurum veya bankacılık yatırım hesabı

Bunun için kendinize bir aracı kurum veya banka hizmetleri üzerinden yatırım hesabı açtırmanız, yatırım hesabınıza da para yatırmanız gereklidir.

Hesabınızı açtırıp, yatırım hesabınıza da para işlemini gerçekleştirme sonrasında artık aracı kurumların web siteleri üzerinden alım satım işlemlerini yapmanız için bir engel bulunmayacaktır. Elbette ki önemlidir bu söyleyeceklerimi dikkate alınır.

Hangi yatırım aracıyla işlem yapmanız gerekiyor, hangi fiyat aralığında olması gerekiyor bunları bilmeniz lazım. Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir portföy hazırladığınızı düşünelim. Sonrasında yapmanız gereken yatırım araçları hakkında haberleri takip etmek, fiyat grafiklerini iyi analiz etmek gerekiyor.

Bunları çözdüğünüz zaman borsa üzerinden kazanç sağlamak artık sabır isidir. Uzun vadeli yapacağınız yatırımlar sayesinde düşük fiyatlar üzerinden almış olduğunuz ürünleri, uzun vadeli fiyat üzerinde değer kazanmaya başlamasıyla birlikte satışa sunduğunuzda kar elde etmiş olursunuz.

Buna verilebilecek en iyi örnek kısaca şudur. İnternet üzerinden kampanya ile almış olduğunuz bir ürünü 10 liradan alıyor ve dışarıda bu ürünü farklı yollardan 15 liraya satıyorsanız, bu işten sizin kariniz, 5 liradır. Bu işlem nasıl işliyorsa, borsa da işlem buna benzer işlemektedir.

Kaynak:Son dakika haberler

Abone ol
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Necdet Ergezen'in hiçbir etiğe uygun olmayan şekilde yaptığı açıklamalar tamamen asılsızdır.Önceki Haber

Necdet Ergezen'in hiçbir etiğe uygun olm...

Moldova Teknik Direktörü Engin Fırat: Liglerin iptal edileceğini düşünüyorumSonraki Haber

Moldova Teknik Direktörü Engin Fırat: Li...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!