Bakan Ziya Selçuk: Ara Tatil Olmayacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Ziya Selçuk: Ara Tatil Olmayacak
Elazığ deprem bölgesinde eğitime açılmayan okulların Bakan Ziya Selçuk, eğitimlerin telafi edilmesine yönelik tedbirlerin hazır olduğunu ve ara tatilin olmayacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Karaman'da gezi ve incelemelerde bulundu. Karaman Valisi Fahri Meral'i ziyaret eden Selçuk Valilik Şeref Defterine imza attı.

Ziya Selçuk, Karaman eğitim seviyesini yükseltme gayretinde olup "Milletvekillerimiz ile Karaman'ın her türlü ihtiyaçlarını plan, projeler konusunda Ankara'da görüşmelerini yapıyoruz" dedi.

Yapılan çalışmaların Karaman için faydalı olacağı düşüncesindeyim. Bugün de bunu çalışma arkadaşlarımız ile yakından inceleme ve ele alma fırsatımız olacak diye belirtti.

Bakan Selçuk, Elazığ merkezli deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında bilgi veren Selçuk, bölgedeki bütün okulların depremzedelerin barınma ihtiyacı için seferber ettiklerini belirtti.

Bakan Selçuk gönüllü 500 öğretmenimiz ile her türlü desteği bölgede veriyoruz. Okullarda barınma imkanı sağladığımız 46 bin vatandaşımız var. Psiko-sosyal destek verdiğimiz 15 bin vatandaşlarımız ve çocuklarımızın olduğunu söyledi.

Elazığ'da Ara Tatil Olmayacak

Deprem nedeni ile Malatya ve Elazığ'da eğitime açılmayan okulların telafi eğitimlerine başlanacağını belirtti. Yeni uygulamaya giren ara tatilin eğitim dönemi olarak devam edileceğini söyledi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tedbirlerimizi aldık. Ara tatilin Elazığ'da okul dönemi olarak devam etmesi, yani tatil olmaması konusunda çalışmaların olduğunu, Daha detaylı çalışmanın ise öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmesi konusunda desteklerin olacağını söyledi.

Özellikle sınavlara yönelik LGS, Üniversiteye hazırlık gibi sınavlarda çalışmaların olduğunu, Pazartesi günü tüm Türkiye'de fırsat adaleti açısından büyük yeniliklerin getirileceğini bu çalışmayı Pazartesi günü paylaşacaklarını söyledi.

Üniversite sınavına hazırlanan öğreciler için destek mekanizmaların oluştuğunu, öğrencilerimiz için kurs imkanlarını vereceklerini, Lise Geçiş Sınavına (LGS) girecek olan öğrencilerimiz için ücretsiz destek ve yetiştirme eğitimlerin yoğunlaştırılmış proğram uygulanacağını ve ders açıklarının kapatılacağını söyledi.

Elazığ'da 27 okulun ağır ve orta hasarlı olduğunu bu okulların en yakın okullar ile ilişkilendirildiğini belirtti.

Öğrencilerimizin yeni okul binaların eğitim ve öğretimine hazır hale gelinceye kadar sıkıntı yaşamadan eğitim alabileceklerini söyledi.

Kaynak:Haberler

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kayseri’de otobüs şarampole devrildi çok sayıda yaralı varÖnceki Haber

Kayseri’de otobüs şarampole devrildi çok...

Korona Virüsüne rağmen ticaret devam ediyor.Sonraki Haber

Korona Virüsüne rağmen ticaret devam edi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!