10.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır? 10.000 TL kredi desteği ne zaman verilecek?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
10.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır? 10.000 TL kredi desteği ne zaman verilecek?
Abone ol
On binlerce kişi, başvurular alınmaya başladıktan kısa süre sonra işlemlerini tamamladı ve beklemeye koyuldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Berat Albayrak, tüm sorulara yanıt verdi. Peki, temel ihtiyaç kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır? Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank kredileri ne zaman yatacak?

Bütün kamu bankaları, gelir seviyesi düşük olan vatandaşlara destek amaçlı 6 ay ertelemeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi verme kararı aldı. Vakıf Bank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından geliri aylık 5 Bin TL’nin altında olan vatandaşlara 10 Bin TL’ye kadar nakit para desteği yani kredi desteği verecek. Binlerce kişi, başvurular alınmaya başladıktan kısa süre sonra işlemlerini tamamladı ve beklemeye koyuldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Berat Albayrak, tüm sorulara yanıt verdi. Peki, temel ihtiyaç kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır? Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank kredileri ne zaman yatacak?

Berat Albayrak’tan 1000 TL Temel İhtiyaç Kredisi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Temel İhtiyaç Kredisi ile ilgili yaptığı açıklamada; "5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. Dün itibarıyla 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz." Dedi.

Ödemelerin 1 hafta içerisinde yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda milyonlarca vatandaş, ödeme alıp almayacağı konusunda henüz bilgi sahibi değil. Banka iletişim merkezleri, kredi başvurularının henüz değerlendirme aşamasında olduğunu ifade ediyor. Milyonlarca kişi tarafından başvuru yapılmasından dolayı, değerlendirme süreci normal sürecin çok daha üzerine çıkmış durumda. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler; ödeme yapılacağı tarihte banka tarafından ek olarak bilgilendirilecekler.

Buna ek olarak; başvuru yapılan kredi tutarı olumlu sonuçlandığı takdirde direkt olarak banka hesabına yansıyacak. Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi, Halk Bankası Temel İhtiyaç Kredisi ve Vakıf Bank Temel İhtiyaç Kredisi başvurusu yapan kişiler; banka kartları bulunmasa dahi, kredi tutarını bankaya giderek nakit olarak alabilecekler. Banka kartı olan kişiler ise; paraları ATM aracılığı ile kartlarından çekebilecekler.

ÖDEME TABLOSU

Bankalara kredi başvurusu nasıl yapılacak peki tüm bankaları tek tek inceleyelim.

Ziraat Bankası 10.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat bankasında hesabınız olsun veya olmasın bankanın web sitesni ziyaret ederek veya mobil bankacılık şubesini kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Ziraat Bankası 10.000 TL kredi desteği başvurusu için tıklayın.

Halk Bankası 10.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır?

Halk bankası da diğer bankalar gibi şimdilik sadece internet şubesi ve mobil bankacılık yolu ile kredi destekleri için başvuru yapabiliyorsunuz. 10.000 TL kredi ödeme tablosu diğer bankalar ile aynıdır. 

Halk Bankası 10.000 TL kredi desteği başvurusu için tıklayın.

Vakıf Bankası 10.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıf bank'ta diğer bankalar şuan sadece kredi destek başvurularınızı alıyor. Bunun cevabı ne zaman gelecek belirsizliğini koruyor. Vakıfbank müşterisi iseniz veya değilseniz kredi desteğine ihtiyacınız var ise siz de hemen başvuru yaparak sıranızı şimdiden ayırtın

Vakıf Bankası 10.000 TL kredi desteği başvurusu için tıklayın.

Kaynak:Nutuk

Abone ol
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Webmaster Forumu olan R10.net salgından dolayı evlerinden iş yapmak isteyenler için üye kaydını açtıÖnceki Haber

Webmaster Forumu olan R10.net salgından...

805 lira dan 1200 lira ya kadar her kesime devlet tarafından destekSonraki Haber

805 lira dan 1200 lira ya kadar her kes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!